Дистанционное обучение

Дистанційне навчання – як організувати роботу

Дистанційне навчання

Система дистанційного навчання відрізняється від шкільної. Ви зіткнетеся з двома труднощами – концентрацією уваги і організацією роботи. Як з ними боротися? Як вчитися ефективно? Ознайомтеся з нашими порадами.

Ви вчитеся віддалено і постійно відволікаєтеся? Вам важко приступити до роботи? В цьому немає нічого дивного! Причина проста – вдома вам не вистачає фіксованого графіка і «нагляду». А без них підтримувати самодисципліну складно. Крім того, ви боретеся з різними технологічними проблемами. Не використовуйте ці причини, як виправдання.

Навпаки! Ставтеся до них як до виклику і знайдіть прості рішення, які зроблять ваше навчання ефективним.

Складіть графік навчання

Навіть якщо вам не потрібно вставати в певний час або відвідувати уроки вранці, переконайтеся, що у вас є фіксований графік занять.

Запишіть:

 • о котрій ви встаєте,
 • коли ви починаєте вчитися – чим раніше годину, тим краще для розуму,
 • як часто і які перерви ви будете робити – подумайте, чи віддаєте перевагу ви один більш тривалий або кілька коротших. А якщо не впевнені, експериментуйте!

Зручне місце для навчання

Вам потрібен простір, яке мозок ототожнить з роботою і переключиться на відповідний режим роботи. Це буде стіл, а може бути, зручне крісло, в яке ви сядете зі своїм ноутбуком?

Важливо, щоб обраний вами місце було:

 • постійним – сприяє концентрації,
 • порядок – безлад навколо вас перетворитися на відчуття хаосу в голові,
 • правильно обладнаний – переконайтеся, що у вас є все необхідне під рукою, перш ніж йти на роботу. Чашка чаю, зарядний пристрій для ноутбука, замітки, ручки. Вам не потрібно кілька разів вставати і відволікатися.

Не спіть допізна

Ви залишаєтеся в ліжку довше звичайного, коли у вас немає термінових справ? Намагайтеся уникати цього в дні навчання. Навіщо? Ваш мозок буде думати, що це вихідні, і день стане коротшим.

Пам’ятайте. Чим швидше ви виконаєте завдання на день, тим швидше у вас з’явиться вільний час!

Приготуйтеся “вести себе” так, як якщо б ви збиралися піти в школу.
Недостатньо вставати на годину, аналогічний тому, коли ви прокидаєтеся перед уроком. Якщо ви сядете навчатися в піжамі – це відверне вас від занять. Готуйтеся: вмивайтеся, одягайтеся, снідайте.

Завдяки цьому ви підсвідомо відчуєте, що пора працювати.

Не відкладайте роботу «на потім»

Попросили зробити великий проект з терміном здачі через тиждень-два? Є час, правда? Так, але якщо завдання накопичуються, у вас виникнуть проблеми з їх виконанням вчасно. Це закінчитися стресом:

 • намагайтеся працювати кожен день – в межах свого часу,
 • розділіть реалізацію більших проектів на етапи. Тоді буде простіше спланувати роботу. Наприклад, якщо вам потрібно підготувати мультимедійну презентацію приблизно з 20 слайдів і дають тиждень на це – робіть по 4 слайда в день,
 • перерви при роботі над більш тривалим завданням – 5 хвилин на кожні 25 хвилин активності.

Усунення «перешкод»

Складно зосередитися, коли отримуєш повідомлення в Facebook, WhatsApp, Instagram. Або ви дізналися, що ваш улюблений автор додав нове відео на YouTube? Або один подзвонив і у нього термінова справа? Список речей, які будуть відволікати вас від того, що ви повинні робити, можна продовжувати і продовжувати.

Не дозволяйте їм відволікати вас від роботи, яку ви повинні зробити. Виконуйте завдання і отримуйте задоволення:

 • відключити повідомлення на телефоні,
 • відключити звук на телефоні,
 • попросіть друзів і родину не турбувати вас, поки ви працюєте.

Наостанок пам’ятайте: ідеальних людей не буває. Можливо, ви не зможете слідувати своїм планом кожен день. Але якщо ви будете намагатися, з часом у вас розвинуться потрібні звички. Завдяки їм дистанційне навчання стане таким же комфортним, як і в школі. Спробуйте і переконайтеся самі.

Компанія Eurostudy

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


  Курси польської мови ONLINE
  Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

  18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15