Варшава история Варшавы

Історія Варшави

Вперше Варшава згадується в письмових історичних джерелах, датованих першою половиною XIV століття. Столицею Польської держави місто стало півтора століття тому, в 1596 р Зараз Варшава є самим великим польським містом за площею і кількістю людей, в ньому проживають. Розділений місто на вісімнадцять районів, розташованих уздовж берегів річки Вісла. Старе місто, що є історичним центром Варшави, а також сучасні центральні квартали розтягнулися вздовж західного берега річки. Тут розміщується більша частина столичних пам’яток.

До другої світової війни Варшава вважалася найкрасивішим містом в Східній Європі, але бойові дії на його вулицях знищили більшість історичних пам’яток. І хоча згодом багато з них були відновлені, але вигляд міста все ж кардинально змінився, набувши сучасний стиль забудови. Тепер складаються суцільно зі скла і бетону хмарочоси ділових кварталів різко контрастують зі Старим містом, що складається з тихих вулиць і низеньких будинків, відновлених реставраторами.
У пізньому середньовіччі і Новий час Варшава була одним з релігійних центрів Східної Європи. Тож не дивно, що вона була переповнена історичними пам’ятками, пов’язаними з релігійним життям варшавян. Деякі з них перестали існувати, як, наприклад, Олександро-Невський собор, що був на початку двадцятого століття самим найвищою будівлею Варшави. Але продовжує притягувати погляди туристів будівля кафедрального собору Марії Магдалени, церкви Пресвятого Мартиніана або собору Святого Духа. Це всього лише маленька частина пам’яток, що відносяться до теми релігійного життя.
Варшава відома не тільки своїми храмами, соборами, монастирями, але і архітектурою, відноситься до світського життя. Любителі старовини цілком можуть провести по вулицях міста окремий тур на тему «палаци Варшави». Центральне місце в ньому по праву займе Королівський палац. Повністю зруйнований під час війни, він був відновлений в 1970-80 рр., І отримав згодом від ЮНЕСКО статус зразка відреставрованого історичної будівлі.

Цей замок польських королів знаходиться в самому центрі Старого міста на Замковій площі. Побудований він був на початку сімнадцятого століття на спеціальному підвищенні, яке робило будівлю палацу домінуючим над містом. Зараз у відреставрованому замку знаходиться музей мистецтв, в якому експонуються картини знаменитих художників Середньовіччя.

Крім королівського замку, в історичній частині польської столиці їсть багато інших палаців, гідних уваги гостей міста. Так, в Лазенковський королівському парку знаходиться цілий палацовий ансамбль, що нараховує чотири палацу, створені в XVII-XIX ст. століттях, які відрізняються кожен своїм архітектурним стилем.

Багато архітектурних шедеврів знаходиться в Краківському передмісті – парадному пішохідному проспекті в центрі міста, на Уяздовський алеї, є вони і в інших його районах. Для любителів старовинної архітектури Варшава є справжнім раєм.
Є в столиці Польщі і пам’ятки, пов’язані з історією Росії та Радянського Союзу. Мандрівники з Росії не залишають без уваги принаймні дві з них – Олександрівську цитадель і будівля Палацу і науки та культури. Перша побудували за наказом Миколи I. Під час останньої війни в фортеці знаходилися німецькі частини, ця година ж вона перетворена в музей.
А будівля Палацу культури і науки – зразок сталінських висоток, яке до сих пір домінує над центральним районом міста, в якому його звели як подарунок польській столиці від СРСР.

Компанія “Eurostudy”Курси польскої та навчання в Польщі

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


    Курси польської мови ONLINE
    Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

    18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15