Карта поляка и как ее получить

Карта поляка і як її отримати

Карта поляка – це документ, який може громадянин отримати іншої країни для повернення на історичну батьківщину. Цей документ є офіційним підтвердженням приналежності до польського народу. Важливе зауваження, що в Польщі не тотожне поняття національності і польського народу. Рішення і закон про такий документ було прийнято ще у вересні 2007 року, а ось отримувати карту поляка стало можливим з березня 2008-го року. З цього моменту дуже багато українців з польським корінням змогли переїхати до Польщі і легально там проживати, працювати і т.д.

Такий закон був прийнятий у зв’язку з не найбарвистішою демографічною ситуацією в країні. Так як багато поляків стали виїжджати в інші, більш розвинені країни ЄС для навчання або роботи. Саме тому, урядом було прийнято залучення представників польського народу в Польщу. Також мета – це зміцнення традицій, національної культури і, безумовно, історично рідної мови.

Основні ідеї закону про отримання карти поляка

Якщо виділяти офіційні основні ідеї прийняття закону про те, що іноземні громадяни можуть отримувати полягають в наступному:

  • Залучення нових легальних працівників мають високу кваліфікацію в різних сферах праці.
  • Якісне навчання майбутніх фахівців, які швидко вивчать мову і стануть представниками польського народу, які приносять країні розвиток і прибуток.
  • Поліпшення і підняття на новий рівень туристичної сфери.
  • І, найважливіше, підтримка польських національних меншин в країнах колишнього СРСР, а також в країнах Балтики.

Виконання цих ідей допоможе вийти Польщі на новий рівень. І, крім того, повернутися до своїх традицій, культури і вивчити польську мову. За планом, ще до початку 2016 року таких карт повинно було бути видано близько півмільйона, але, на жаль, план не був виконаний. Тому, на найближче десятиліття будуть ініціювати нові ідеї в першу чергу для залучення більшої трудової хвилі.

Права, які має власник карти поляка

Карта поляка – це не громадянство, не варто плутати ці два поняття. Але, власник такої карти має ряд прав, які дозволяють жити в Польщі максимально комфортно. В першу чергу – це мульти-віза, яка не вимагає ні оплати, ні зборів і дає право на тривале проживання. Крім того, карта поляка дає можливість легальної роботи на території Польщі без оформлення дозволу на роботу. Сюди ж можна віднести дозвіл на оформлення бізнесу і ведення підприємницької діяльності. Карта дає можливість отримувати допомогу від фінансових організацій, які надають підтримку полякам за межами країни.

Для дітей, школярів і поїсти можливість користуватися освітньою системою Польщі. На всіх рівнях від початкового до вищого. Це включає в себе і безкоштовне надходження і навіть можливість отримувати стипендії, гранти та матеріальну допомогу на навчання. Важливо відзначити, що власники такої карти мають ті ж права на отримання медичної безкоштовної невідкладної допомоги, як і громадяни Польщі. З менш серйозних, але дуже приємних моментів – це пільговий проїзд (37% на залізничний і громадський). Безкоштовний вхід в будь-який державний музей.

Хто може отримати карту поляка?

Перший і найпоширеніший варіант – це польське коріння. Якщо у Вас є родичі по прямій боку батька або матері лінією, у яких підтверджено, що вони мають польську національність, то Ви можете отримати карту поляка. Головне надати офіційне письмове підтвердження наявності польських коренів (наприклад, документи родичів, що підтверджують це).

Другий варіант – це довести свою приналежність до польського народу і культурі не через коріння, а через активну діяльність в польській громаді. Зазвичай, термін повинен бути не менше 3-х років. Важливо не просто складатися в громаді, а брати активну участь в її розвитку, вивчати польську і занурюватися в культуру цієї країни.

Якщо виконано одну з перерахованих вище умов, то можна приступати до збору документів для подачі на отримання карти поляка. Для цього буде потрібно заповнити анкету, надати документи про польське коріння або приналежності до громади і безумовно мати копії та оригінали паспорта.

Коли все зібрано, залишається лише записатися на консульську перевірку. Після цього слід співбесіду в польському консульстві. Воно проходить польською мовою і основними темами розмови будуть культура, історія, традиція Польщі, а також особисті питання. Якщо співбесіду / консульська перевірка проходять успішно через деякий час Ви отримуєте бажаний документ. Карта поляка відкриє перед Вами безліч можливостей від навчання і роботи в Польщі до повноцінного життя в одній з країн ЄС, крім того, це багато в чому спрощує отримання ВНЖ.

Компанія “Eurostudy”Курси польскої та навчання в Польщі

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


    Курси польської мови ONLINE
    Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

    18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15