Королевский замок в Варшаве

Королівський замок у Варшаві – один з найбільш відвідуваних музеїв Польщі

Чи багато ви знаєте про головне символі Варшави?
Кому сниться Європа, і хто хоче прогулятися по її вузьких вуличках, спробувати хрусткий французький багет, випити справжнього чеського пива і заїсти це все баварськими ковбасками. Що першим приходить на розум, коли мова заходить про Польщу і Варшаві, зокрема? Хтось із вас, трохи подумавши, згадає про бігос, хтось про соковитою свинячий рулька з рум’яною запеченої скоринкою. Але Варшава притягує туристів з усіх куточків світу не тільки своєю смачною кухнею, а й неповторною архітектурою, що йде корінням до Речі Посполитої. У цій статті зупинимося на візитній картці міста – королівському замку. На жаль, після Другої Світової війни замок, як і багато пам’ятників архітектури, теж канув в лету. Проте влада країни поставили перед собою завдання відновити будівлю, і тепер його реконструкцію можна бачити в серці Варшави – Замкової площі. Якщо говорити про більш точні координати, то потрібно знайти колону Зигмунда III, неподалік від якої і знаходиться головна визначна пам’ятка Польщі.

Велика історія великого замку

Якщо зануритися трохи в історію, то можна виявити, що палац був закладений в XIII столітті. Польський монарх Конрад II Черський побудував спочатку його з дерева і землі. Тоді будова носило назву «Мале маєток» і зовсім не нагадувало свій сучасний вигляд. Пізніше, в 1350 році, Казимир III побудував першу цегляну будівлю – Велику вежу, яка нині називається «Гродськая». А що ж було далі? А далі польський правитель Януш Мазовецький побудував фортецю в стилі готика і дав йому вже назва, яке як не можна до речі описувало масштаби будівництва – «Велике маєток». Звичайно такий будинок не повинно простоювати, і воно використовувалося на повну. Спочатку там розташувався суд, потім резиденція короля, Сенат і Сейм пізніше теж розташовувалися там. З утворенням Речі Посполитої і без того великий замок розширили, включивши в нього Королівський двір. Останній штрих 1622 року надав Сигізмунд III, збільшивши площу будівництвом великого п’ятикутного двору. Пізніше планування буде кілька разів змінена, але істотних змін вже не буде.

Як вже було сказано раніше, Друга Світова війна внесла свої корективи, і 37 років палацу просто не існувало. Однак пізніше його побудували заново, і тепер воно символізує державність і незалежність Польщі.

У наші дні в цьому замку організували музей. У ньому знаходиться кілька залів, які можна оглянути:
• Зал Великої Ради
• Велика зала
• Зал лицарів
• Галерея
• Тронна зала

І багато інших. У музеї виставлені експозиції, що належать художникам, абсолютно різних періодів: Стробла, Смуглевіч, Кауфман, Рембрандт. Найцінніше полотно в галереї – унікальний «Стокгольмський рулон», його довжина становить п’ятнадцять метрів! У замку також можна побачити килими і гобелени, меблі, дорогоцінні години, дорога кераміка і т.п. Палац зберігає таємниці його мешканців: в ньому зберігаються королівські документи і архіви з важливими паперами.

Цікаві факти і не тільки

Якщо ви твердо вирішили відвідати це місце, то щоб зберегти гаманець в недоторканності палац слід відвідувати в неділю – вхід безкоштовний. В інші ж дні вам доведеться викласти касиру близько 18 злотих для дорослого (4 євро), 11 для дітей (2,5 євро) або 50 для сім’ї (11 євро). Погодьтеся, що вартість не маленька, але воно того варте!

Розповідаючи про візитну картку Варшави, не можна не згадати кілька цікавих фактів:
1) зменшену копію палацу цікаві туристи можуть знайти в парку Minimundus австрійського міста Клагенфурт;
2) кожен день в 11-15 лунає сигнал точного часу з Часовий вежі або як його називають місцеві жителі «хейнал» – таким чином жителі Варшави віддають данину пам’яті сумним подіям 1939 року, коли на польську землю впав перший німецький снаряд;
3) незважаючи на те, що рішення про відновлення замку після знищення його німцями в 1944 році було прийнято всього через 5 років, заново будувати його почали лише в 1971 році.
Європа багата своєю історією, і Польща тому не виключення. Цікава архітектура, смачна кухня і гостинні жителі не залишать нікого байдужим, тому від потоку туристів тут не буває відбою і влітку, і взимку.

Компанія “Eurostudy”Курси польскої та навчання в Польщі

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


    Курси польської мови ONLINE
    Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

    18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15