Живописная Польша

Мальовнича Польща

Республіка Польща (офіційна назва країни) розташовується в Центральній Європі. Межує з такими державами, як Німеччина (на заході), Чехією і Словаччиною (на півдні і південному заході), Україною і Білоруссю (на сході і південному сході), з Литвою і Калінінградською областю Росії (на північному сході). Польща – відносно невелика держава, площа її території становить 312 658 км2, а чисельність населення: 38 млн чоловік. Це багатонаціональна держава, крім корінних поляків тут проживають, німці, українці і білоруси, а також євреї і цигани. Що стосується віросповідання, більшість жителів Польщі католики. Клімат в Польщі помірний. Влітку буває жарко (середня температура +20 градусів за Цельсієм), а взимку морозно (середня температура -5 градусів). Головні річки Польщі – Одра і Вісла, початок витоків яких знаходиться в горах, де Польща межує з Чехією і Словаччиною. На берегах Вісли розташовані Польські міста Краків і Варшава.

Столиця Польщі – місто Варшава, найбільше місто країни. Дістатися сюди можна як повітряним шляхом, так і на поїздах, які щодня відправляються з Москви і Санкт-Петербурга, крім того раз в тиждень з Саратова йде поїзд з місцем призначення в Берліні, до нього додаються причіпні вагони з різних міст Росії (Омська, Єкатеринбурга , Уфи, Самари, Челябінська, Ростова і Новосибірська). Але найбільш економічно вдасться відправиться в Польщу через Білорусію, де з Бреста можна перетнути кордон на місцевому поїзді чи автобусі. Польща привертає увагу туристів своїми культурними особливостями, адже це католицьке держава називають країною костьолів, а значить, є на що помилуватися в плані пам’яток історії та архітектури. Особливо цікавий у цьому плані місто Варшава, розташований на берегах річки Вісли. Всі історичні пам’ятники зосереджені на лівому березі (в так званому Старому місті), а всі промислові підприємства і житлові райони – на правому березі. Варшавське Старе місто – це так звана візитна картка країни, він занесений ЮНЕСКО до числа пам’яток міжнародного значення. Тут дуже багато середньовічних будівель, що зберегли дух часу, серед яких давні фортеці, оточені ровом, королівські замки і палаци. До числа основних архітектурних пам’яток можна віднести кафедральний собор Святого Яна, де проходила коронація польських королів, Королівський замок, Палац Лазєнковський, в парку якого є унікальне за своєю красою споруда посеред прозорого ставка – “Театр на воді”, а також пам’ятник геніальному польському композитору Фредеріку Шопену, де в літню пору року можна послухати виступи знаменитих музикантів. А зразком барочного стилю архітектури є палац в Вілянові – резиденція короля Яна III, який прославився в доблесних боях з турками в XVII столітті. Звичайно, як і в будь-якому іншому великому місті, де дотримуються культурні традиції, у Варшаві вам запропонують безліч культурно-розважальних заходів. Наприклад, можна відвідати драматичний театр або оперний, де можна побачити видовищну постановку за участю світових знаменитостей, ну і звичайно в Варшаві можна насолодитися концертами класичної камерної музики до того ж тут проводиться міжнародний конкурс піаністів, імені Ф. Шопена та фестиваль музики Моцарта, а також фестиваль сучасної музики “Варшавська осінь”. У Старому місті, на Ринковій площі, розташовуються розкішні середньовічні будинки, кожен з яких має свою назву. Тут збираються художники і люблять бувати туристи, ще й тому, що тут багато затишних кафе і ресторанчиків, де можна відпочити і скуштувати традиційні страви польської кухні, яка, до речі кажучи, близька до російської і української.

Що стосується інших міст Центральний Польщі, перерахуємо найзнаменитіші з них. Наприклад, місто Торунь є батьківщиною Миколи Коперника. Це великий середньовічний місто, резиденція лицарів-хрестоносців.

В архітектурній стилістиці місцевих історичних будівель-пам’яток простежуються риси готики і ренесансу. Вроцлав – найбільший торгово-економічний і культурний місто країни, розташований на березі річки Одра. На жаль, під час Другої Світової війни стара частина міста виявилася майже повністю зруйнована, але в даний час всі пам’ятники архітектури відреставровані і ретельно охороняються державою. Тут, наприклад, знаходиться перший готичний храм, зведений на польській землі, а саме монументальний кафедральний собор Іоанна Хрестителя, побудований на початку XII століття, а також костел Св. Хреста і Св. Варфоломія (XIII-XV ст.).

А тепер перенесемося в Південну частину Польської Республіки, в місто Краків, який колись мав статус державної столиці. У середньовічних будівлях відображені всі стилі архітектури того часу: готика, бароко, ренесанс. Тут колись жили польські королі, проводилася їх коронація і поховання. Серцем Польщі можна назвати підноситься в Кракові, на Вавельському пагорбі, що на лівому березі Вісли, королівський замок, де розмістилося багаті зібрання польського мистецтва, в числі якого колекція картин і гобеленів. Місцеві кафе та ресторани пронизані своєрідною атмосферою старого міста, що надає їм неповторний шарм і затишок. У Кракові також влаштовуються різні свята, масові видовища, концерти, фестивалі та інші культурні заходи, так що туристам не доведеться тут нудьгувати.

Ще один найдавніший польське місто Гданськ, розташований на Півночі країни, морський порт в гирлі річки Вісли, на березі Балтійського моря. Цей гостинне місто приваблює туристів своїми мальовничими вулицями з красивими будинками споруди XVII століття. Головний храм міста – Церква Святої Марії. Церква зведена в абсолютно готичному стилі в XIII-XVI ст. Місто Гданськ вважається столицею бурштину. Варто відвідати Археологічний і Історичний музеї Гданська, Центр Бурштину. Улюблене туристами місце – бульвар, що простягнувся вздовж річки Мотлави, тут багато ресторанів, затишних кафе і магазинів, де можна придбати сувеніри на пам’ять. Ну і, крім культурно-розважальних заходів, які проводяться в цьому чарівному місті, тут прекрасні пляжі на Балтійському узбережжі, що має чи ні головне значення для мандрівників, які вирішили відправиться в Польщу жарким літом.

Крім знайомства з історичними пам’ятками та пляжного відпочинку, в Польщі хороші умови для занять спортом, в тому числі гірськими лижами. Відмінний гірськолижний курорт розташований в місті Закопане, на півдні Польщі, недалеко від Кракова (на відстані 110 км). Тут прекрасно обладнані траси різних рівнів складності, взимку в Закопане можна покататися на лижах чи сноуборді, а влітку відправиться в похід в гори або сплавитися по гірській річці, також в горах хороші умови для альпінізму. У цьому курортному місті незвичайно красива природа і цілюще повітря, пронизаний ароматом хвої, який випромінюють зростаючі на схилах гір хвойні ліси. Ефірні масла і мікроелементи благотворно впливають на людей з захворюванням органів дихання і просто знімають втому і стомлення, іншими словами, цей приголомшливий повітря надає бадьорості, тонізуючу дію.

Відпочинок в Польщі обіцяє захоплюючу подорож. Це не тільки можливість осягнути таємничу культуру і традиції середньовіччя, доторкнутися до історії, відвідавши цікаві екскурсії, а й повноцінний відпочинок на березі Балтійського моря, з його пейзажами і цілющим повітрям, здатним відновити ваші життєві сили, втрачені в процесі нелегких трудових буднів. Кожен тут зможе знайти розваги до смаку, а гостинність поляків сприяє створенню сприятливої ​​дружньої атмосфери.

Компанія “Eurostudy”Курси польскої та навчання в Польщі

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


    Курси польської мови ONLINE
    Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

    18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15