Медицинское образование в Польше

Медична освіта в Польщі

Медична освіта в Польщі – це відмінний шанс для українських громадян отримати якісну європейську освіту за прийнятною ціною або взагалі безкоштовно. Польські медичні університети користуються величезною популярністю, так як вони мають хорошу матеріальну базу, рівень викладання в них знаходиться на високому рівні, а дипломи визнаються у всіх країнах Європейського Союзу. Тому ймовірність знайти високооплачувану роботу за фахом лікаря в рази більше, ніж маючи на руках диплом українського ВНЗ.

Польські медичні університети

Перше питання, з яким стикається майбутній студент – це який навчальний заклад вибрати. У Польщі є 12 медичних ВНЗ. Найбільш престижні університети:

 • Вроцлавський;
 • Лодзинский;
 • Варшавський університет косметології і догляду за здоров’ям;
 • Академія імені А.Ф.Моджевского в Кракові.

Як показує практика, виділити один найкращий ВНЗ досить важко, так як кожен має свої спеціальності, в яких їм немає рівних. Тому уважно ознайомтеся з усіма університетами, і потім, виберете той, якої підходить саме вам з урахуванням вашої спеціалізації і фінансовими можливостями.

Як отримати медичну освіту в Польщі

Процедура вступу принципово не відрізняється від вступу до інших університетів Польщі. Громадяни України мають можливість навчатися, як на платній основі, так і абсолютно безкоштовно.

На безкоштовне навчання можуть претендувати абітурієнти, які:

 • Мають Карту поляка. Їм в обов’язковому порядку необхідно буде успішно скласти іспит з хімії, біології чи фізики. У рідкісних випадках може знадобитися пройти іспит з математики. При цьому знань, отриманих в звичайній школі буде недостатньо, тут потрібні більш специфічні знання. Всі вступні іспити приймаються тільки польською мовою.
 • Закінчили школу із золотою медаллю і змогли підтвердити свої польське коріння. В цьому випадку шанс пройти поза конкурсом дуже високий.

Процедура вступу починається зі складання іспитів в польському посольстві в травні-червні. Якщо все пройде вдало, то вам видадуть направлення в університет. На який курс (перший або нульовий) ви поступите буде залежати від рівня знань мови.

Процедура реєстрації в загальних рисах виглядає, в такий спосіб:

 • Заповнення і подання заяви;
 • Відправка скан-копій документів;
 • Оплата будь-яким зручним способом реєстраційного збору;
 • Безпосередня здача іспитів.
 • Подача оригіналів документів.

Для перших поїздок до Польщі краще скористатися правом безвізового в’їзду на територію цієї країни, так ви заощадите свої гроші і час

Для іноземних громадян, які збираються навчатися на платній основі польські медичні ВНЗ пропонують здобувати освіту польською або англійською мовою. В цьому випадку вчинити досить легко на підставі конкурсів атестатів і результатів співбесіди замість іспитів, а рішення про зарахування приймається в найкоротші терміни.

Медичні напрямки в Польщі

Медична галузь – це симбіоз різних вузькопрофільних спеціальностей. І чим далі, тим все більше з’являється нових наукових галузей, які нерозривно пов’язані з класичною медициною. Найпопулярнішими і затребуваними є:

 • Безпосередньо медицина. Для того, щоб ви були допущені до самостійної практики необхідно пройти повний 6-ти річний курс навчання з подальшою 13-ти місячної стажуванням за професією і успішно здати Єдиний лікарський іспит. Ви можете стати успішним: хірургом, невропатологом, нейрохірургом, анестезіологом, педіатром, інфекціоністом, генетиком, гінекологом і іншим лікарем.
 • Стоматологія. З цієї спеціальності навчання триває 5 років, а стажування 13 місяців. Для отримання право вести практику необхідно набрати потрібну кількість балів на заключному іспиті.
 • Фармацевтика. Дана дисципліна дуже щільно переплітається з медициною і навчання займає 5,5 року.
 • Аналітика медична. Цей напрямок готує висококласних працівників лабораторій, які проводитимуть аналізи різних біологічних матеріалів людини. Спеціальність відноситься до неподільної магістратурі і проходить 5 років.

Всі вище названі галузі є дуже бажаними для майбутніх медиків. Але є ще сила-силенна інших не менш корисних і високооплачуваних спеціальностей, яких потребує сучасне суспільство: акушерство, невідкладна допомога, фізіотерапія, психіатрія, логопедія і безліч інших. Тут кожен знайде, щось собі до душі.

Медична освіта в Польщі – одне з найбільш вимогливих і найважчих у всій Європі, але знання і досвід, який ви винесіть зі своєю альма-матер буде безцінний. Ви можете бути повністю впевнені, що зі своїм диплом зможете знайти роботу в найпрестижнішій клініці не тільки Польщі, а й усього світу.

Компанія Eurostudy надає комплексні послуги з оформлення українських громадян до медичних університетів Польщі. Наші фахівці нададуть сприяння при виборі програми, підготовці всіх документів необхідних для зарахування, підготують вас до інтерв’ю в посольстві. А після надходження допоможуть при адаптації студента в новій країні і нових умов життя.

Звертайтеся, з нами ви легко і швидко станете студентом ВНЗ своєї мрії!

Компанія “Eurostudy”Курси польскої та навчання в Польщі

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


  Курси польської мови ONLINE
  Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

  18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15