Обучение в Польше для украинцев

Навчання в Польщі для українців

Чому Польща?

Навчання в Польщі для українців з кожним роком стає не тільки все більш популярним, але також і доступним варіантом здобути вищу освіту. Незважаючи на те, що це країна Європейського Союзу, тут можна знайти безліч досить бюджетних, як для Європи, а іноді і безкоштовних варіантів навчання. Саме тому, Польща стає ідеальним місцем для отримання освіти за кордоном, адже дозволити може практично кожен, а диплом і знання, отримані під час такого навчання, котируються в усьому світі.

Крім того, Польща одна з найбільш комфортних країн для початку життя в Європі. Менталітет досить близький для нас і, що найважливіше, польську мову для українців цілком простий у вивченні, так як обидві мови належать до однієї групи. Культура, кухня, а також ціни теж не сильно відрізняються від українських, а значить студентам буде легко адаптуватися і навчатися в комфорті, не відволікаючись на міжкультурні особливості.

Польська система освіти

Почнемо з головної особливості саме освіти в вузах Польщі: для українців немає необхідності проходити попереднє додаткове навчання або ж будь-яку програму підготовки. А значить, що абітурієнт з України може відразу вступати до польського університету. Головне, добре скласти іспити, включаючи підтвердження достатнього володіння англійською або польською мовою. Різняться ці іспити від того надходить майбутній студент в приватний інститут або ж державний вуз.

Починаючи з 1999-го року польське навчання проходить за Болонською системою, тому утворення в цій країні аналогічно і іншим європейським країнам. Проте, ми виділимо дві особливості, про які варто мати уявлення майбутнім інженерам і медикам. Що відносно інженерії, то видається диплом саме фахівця – це щось середнє між бакалавром і магістром. А ось для медичної освіти і суміжних спеціальностей нерідко передбачається виключно неподільна магістратура. Тобто по закінченню, майбутній фахівець отримує і магістерський ступінь, і необхідну кваліфікацію.

Терміни навчання в університетах Польщі

Залежно від напрямку навчального закладу і його особливостей, терміни навчання на кожному з етапів можуть бути наступні?

 • Бакалаврат 3-4 роки.
 • Магістратура 1.5-2 року.
 • Аспірантура – 4 роки, за умови захисту дисертації, присвоюється кандидат наук.
 • Докторантура – 4 роки, обов’язковий захист дисертації для присвоєння доктора наук.

Крім того, можливо також отримання післядипломної освіти (тобто отримання другої вищої); Для цього буде потрібно диплом про закінчення бакалаврату, також можуть надходити магістранти, які хочуть змінити профіль діяльності. Але, для післядипломної освіти рідко зустрічаються варіанти бюджетного навчання.

Нерідко, що для нас незвично, магістратуру / аспірантуру / докторантуру також можуть відносити до післядипломної освіти. Це пов’язано з системою принципів етапів навчання за Болонською системою. Але, в цілому, навчання в Польщі для українців не буде складним в розумінні системи.

Я хотів в університет, а мені запропонували вищу школу, чому?

Так, нерідко наші українські студенти плутаються і дивуються, коли для навчання пропонуються не університети. Але! Насправді, в Польщі є кілька навчальних закладів, які надають вищу освіту:

 • Найбільш звичні нам – університети.
 • Технічні вузи – політехніки (як наша Львівська політехніка).
 • Вищі школи, незважаючи на назву «школа» – це також вуз.
 • Академії, найчастіше для отримання художнього або музичної освіти.
 • Колегії.

Для бакалаврату або магістратури – різниці дійсно немає. Але, в залежності від акредитації ті чи інші види вузів можуть не мати права присудження докторського ступеня. Також, треба попередньо дізнаватися специфіку кожного закладу, так як вони можуть різнитися через особливості навчання (наприклад, музичну освіту з величезною кількістю практики).

Безкоштовна освіта в Польщі – це можливо?

Напевно, Ви зараз здивуєтеся, але навіть для українських студентів без карти поляка можливий бюджет. Деякі державні польські вузи, надають безкоштовне навчання для громадян України. Безумовно – це не так легко, як вчинити на контракт. Тут потрібно здати внутрішній іспит, а також мати знання мови на рівні С1. Крім того, цей рівень повинен бути підтверджений Державною комісією з сертифікації знань польської мови.

Тому, якщо немає можливості чинити на контрактне навчання, варто спробувати пройти на бюджет. Тим більше, що є безліч стипендіальних програм, студентські офіційні підробітку і звичайно ж легальне працевлаштування після закінчення університету. Навчання в Польщі для українців за фактом може бути навіть дешевше і вигідніше, ніж в Україні.

Компанія “Eurostudy”Курси польскої та навчання в Польщі

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


  Курси польської мови ONLINE
  Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

  18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15