Образование в Польше

Освіта в Польщі

Питання про подальшу навчанні майбутніх абітурієнтів завжди стояв на першому місці у люблячих і дбайливих батьків. Також це стосується і питання про країну, де дитина може отримати вищу освіту. Все частіше нашу увагу привертають університети Польщі та польську освіту, і все більше майбутніх студентів прагнуть вступити саме туди.

Чому освіту в Польщі?

Вища освіта в Польщі вже встигло себе зарекомендувати. Багато цінують якість тих знань, які дають викладачі в стінах університетів. До того ж, диплом про вищу польському освіті давно визнаний в усіх країнах Євросоюзу. Майбутній фахівець запросто зможе знайти перспективну і високооплачувану роботу в будь-якій точці Європи і його візьмуть завдяки даним диплому. Завдяки вступу Польщі в Євросоюз, поляки можуть їхати в інші країни і знаходити там гідні місця роботи.

Крім того, українці вибирають освіту в Польщі ще з причин:

 • Немає обмежень для вступу. Інші ВНЗ європейських країн вимагають наявність як мінімум 2-х років освіти у ВНЗ України.
 • Можливість навчатися як на польському, так і англійською.
 • Перспектива подальшого зростання в професійній сфері.
 • Якісна освіта.

Особливості освіти в Польщі

Головною «родзинкою» польських університетів WSB і освіти в Польщі можна назвати їх орієнтування на активну молодь. Вони дають можливість студентам вчитися і працювати. Освіта в Польщі вабить:

 • продуманої до дрібниць освітньою програмою;
 • прозорістю умов;
 • комфортним середовищем
 • гарантією високого рівня освіти

Під час навчання в університеті, студенти отримують не тільки теоретичні, а й практичні знання, що не менш важливо для потенційних роботодавців. Під час семінарів студентам надають різні проблеми і вчать знаходити різноманітні шляхи їх вирішення.

Говорячи про відмінності в українській та польській системах освіти, слід зазначити, що:

 • абітурієнтам першого курсу в польських університетах 19-20 років, на відміну від українських (17-18). Відповідно слід підготувати дитину і дати йому можливість вивчити краще мову і стати більш підготовленим перед надходженням. Не слід забувати, що кількість місць обмежена і обиратимуть найкращих.
 • освіту в Польщі націлене на практичну сторону і йому приділяють набагато більше часу, ніж теорії. Студенти мають можливість почати практикуватися в обраній професії вже з першого року навчання.
 • будь-який креативний і працьовитий студент може почати отримувати стипендію починаючи з другого року навчання при старанній навчанні.

Оцінювання вищої освіти в Польщі

Польські університети оцінюють знання студентів за Болонською системою. Таким чином, в залежності від напрямку (технічна або гуманітарна) диплом бакалавра студенти можуть отримати через 3 – 3,5 року, а магістра – за 1,5 – 2 роки.

Багато польські університети співпрацюють з ВНЗ з Європи і США. При бажанні, студент може отримати не один, а відразу два дипломи про закінчення університету. Це можливо, якщо студент складе іспит, який перевірятимуть і оцінювати викладачі з 2-х ВНЗ. Здача такого іспиту дає йому більше можливостей на знаходження перспективної і високооплачуваної роботи.

Мінуси освіти в Польщі

Для того, щоб здобути освіту в Польщі, потрібно буде звернеться в агентство, з яким потрібно буде заплатити від 200 до 1000 євро, крім оплати за навчання самому університету і оплати за проживання і дорогу. Але це не гарантує точного вступу абітурієнта до університету. У разі, якщо майбутній студент має карту поляка, у нього є можливість отримати освіту безкоштовно. Також потрібно буде зібрати пакет документів і довідки, а також перевести їх на польську мову.

Але є можливість вступити самостійно і не платити нечувану суму грошей агенції. Для цього самостійно потрібно буде приїхати в Польщу в потрібний вам ВНЗ і дізнатися про потрібний пакеті документів і про всі нюанси при вступі.

Також вам можуть підказати, де можна за низькою ціною перевести документи на польську і де можна зробити Апостиль не витрачаючи зайвих грошей.

Тих, хто тільки приїхав до Польщі і не знає польської мови, можуть відправити на безкоштовні мовні курси для вивчення польської. Вони тривають протягом року.

Підсумок

Не дивлячись на всі вище перераховані мінуси, освіта в Польщі заслуговує на увагу і повагу. Воно надає всілякі перспективи для майбутнього покоління. Така освіта може «відкрити» приховані таланти дитини і допомогти йому знайти себе в цьому світі. Можливість навчатися в Польщі – це великий крок до успіху і перспективі. Не слід ним нехтувати, якщо є така можливість.

Компанія “Eurostudy”Курси польскої та навчання в Польщі

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


  Курси польської мови ONLINE
  Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

  18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15