Польский язык для начинающих

Польська мова для початківців

Польська мову

Вивчити польську мову знають українську та російську не так складно, як не володіють жодним слов’янською мовою. Можна спробувати вивчити іноземну самостійно, накупивши підручників або відшукавши навчальні матеріали або уроки в інтернеті, але цей шлях тернистий і довгий. Більшість з випробували його приходять до висновку, що найкращі результати дають все ж курси польської мови. Заощадите масу часу і нервів. І не обов’язково кудись їхати, сидіти за партою – зручно і легко можна вчитися онлайн.

Навіщо українцеві польська мова

У сусідню Польщу їдуть не тільки туристи – любителі подорожей, щоб помилуватися стародавніми замками, долучитися до культури сусідньої європейської країни.

Причини, що призводять до думки про те, що необхідно вивчення польської мови, можуть бути різними:

 • численні співвітчизники, залишившись без роботи, прагнуть знайти високооплачувану роботу в Польщі (і не тільки в сільському господарстві на збиранні полуниці);
 • молоді люди хочуть вступити в польський вуз, диплом якого буде визнаний в Європі і дасть можливість працевлаштування в країнах не тільки Євросоюзу, але і в ряді інших держав (деякі дипломи визнаються в США);
 • якщо у вас є польське коріння, то після успішного вивчення мови легко можна отримати карту поляка, що дає власнику ряд преференцій (в тому числі безкоштовне навчання в польських вузах);
 • подорожувати по країні легше і цікавіше, якщо хоч трохи володієш мовою і можеш хоча б прочитати написи, щоб не загубитися;
 • якщо ваш бізнес тісно пов’язаний з Польщею, цілком ймовірно, що доведеться брати уроки польської мови (в майбутньому можна буде обходитися без перекладача).

Підготовка до вивчення

З чого почати вивчення польської мови, які кроки перші? Польська мова вивчають, як і будь-який іноземний, починаючи з алфавіту. В основі польського алфавіту – латиниця.

Але навіть запам’ятавши всі букви, не так просто відразу почати читати і тим більше правильно робити наголоси. Створюється враження, що польську мову наповнений великою кількістю слів, дуже схожих на українські або російські. Але часто слова, що звучать абсолютно однаково, мають зовсім інше значення.

Наприклад, слово краса – по-польськи uroda (а на українському – начебто, краса).

З чого ж почати, якщо ви перебуваєте на нульовому рівні і польський ніколи не вивчали?

Перш за все, потрібно засвоїти правильну вимову звуків, написання букв. Польська мова відрізняється від російської та української тим, що наголос в словах зазвичай ставлять на передостанній склад.

Для зручності і кращого запам’ятовування можна заготовити картки: з одного боку – слово польською (з транскрипцією), на інший – російською чи українською.

Потрібно оволодіти для початку простими фразами і словами, просто їх завчити. Без мінімального словникового запасу і елементарних фраз не обійтися.

Найпростіші фрази, які потрібно вивчити:

 • слова, що позначають вітання, прощання;
 • питання про ім’я, місце проживання, про час;
 • про погоду, про місто, про справи;
 • про тварин, рослинах;
 • про побутові і навколишні предмети, одязі, посуді і т. д;
 • потрібно знати все числа, числівники, кольору, назва місяців в році.

Польська граматика

Якщо ви добре знаєте граматику російської (української) мови, то не так складно буде освоїти і польську граматику. Тим більше, що польську мову так само, як і близькі нам рідні слов’янські мови, використовує три роду іменників, три часу і стільки ж способу дієслів. Також у польській мові використовується два числа – однина і множина.

Відмінки в польському майже такі ж, як в російській або українській, відрізняються незначно, ось вони:

 1. називний
 2. родовий
 3. давальний
 4. знахідний
 5. орудний
 6. місцевий
 7. Кличний.

Для успішного оволодіння мовою потрібно регулярно слухати живу мову. Щоб скоріше вивчити польську мову, можна порадити дивитися фільми на польському, читати книги, для початку адаптовані для тих, хто вивчає мову.

Вивчення польської мови на курсах

Але як не старайся, не кожному дано швидко освоїти новий матеріал, не у кожного вистачить терпіння самостійно вивчати іноземну мову. Адже набагато простіше скористатися допомогою вчителя, або записатися на курси польської мови, яких зараз дуже багато, в тому числі є можливість відвідувати заняття онлайн.

Набагато швидше можна отримати позитивний результат, якщо фахівці з досвідом швидко і дохідливо пояснять всі тонкощі мови, навчать правильній вимові. Процес вивчення буде легким і приємним, адже на курсах формують групи, враховуючи вік учня, а також мета навчання.

Для володіють тільки однією мовою (російською чи українською) в процесі навчання зазвичай використовуються одні підходи, для двомовних – інші, різниться і підбір підручників.

Польська мова зовсім не складно вивчити, головне, вибрати хороших помічників і наставників, і тоді результат перевершить всі очікування.

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


  Курси польської мови ONLINE
  Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

  18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15