Костел святого Кирилла и Мефодия

Прага – Костел святого Кирила і Мефодія в Карліні

Костел святих Кирила і Мефодія, побудований на зібрані кошти від пожертвувань, є самим монументальною спорудою сучасної Чехії. В роки побудови він був першою історичною пам’яткою Чехії. Збором грошей на зведення храму керував граф Ян Гаррах. Свою посильну лепту внесли чимало меценатів того часу, але особливо відзначилася імператриця Кароліна.

Костел святого Кирила і Мефодія в Карліні

Велична споруда в псевдороманському стилі підноситься над містом так, що його можна побачити з будь-якої точки. Висота храму близько 27 метрів, а в довжину костел 75 метрів. Монументальний храм простягся на великій площі Карліна.

За основу побудови була взята стандартна трехнефная базиліка, але на відміну від неї, костел Кирила і Мефодія – двухнефний. Він складається з головної будівлі та двох веж-близнюків, в які прокладений хід від центрального вівтаря церкви. Усередині кожної з веж є гвинтові сходи, освітлювані лампами і оснащені поручнями для зручного пересування.

Над вартовими механізмами, які є на кожній вежі, розташовані високі вертикальні вікна, прикриті жалюзі. Зовні величний будинок оповите кільцем півторастолітнього дерев.

Історія

Основоположником храму був архієпископ Шварценберг. Процесом дорогого будівництва керував Ян Белскі, а його колега Карел Свобода заправляв усіма кам’яними роботами.

Будівництво храму почалося в 1854 році і тривало протягом 9 років. До тисячоліття з дня появи Кирила і Мефодія на слов’янських землях, будівля була освячена.

На початку другого десятиліття XX століття в костел привезли величний орган, який в той час був одним з найбільших інструментів подібного виду.

У 2002 році в Чехії сталася повінь, і Карлін виявився в центрі зони підтоплення, внаслідок чого у всьому місті була порушена звичне життя. Костел Кирила і Мефодія наповнило водою майже на 1,5 метра у висоту, тому храм зсередини сильно постраждав. Численні оригінальні фрески були зіпсовані, а деякі скульптури втратили свій вигляд, але завдяки професійним майстрам і сучасним технологіям реставрації, велика частина оригінальних зображень внутрішньої частини приміщення була збережена. Косметичний ремонт костелу зайняв чимало часу.

Чудовий храм святих Кирила і Мефодія – це символ перемоги імперського абсолютизму над демократичними бунтами 1848-49 рр. Костел святих Кирила і Мефодія – один з головних і перших зразків демонстрації історизму в Чеській республіці.

П’ятого липня кожного року чехи відзначають національне загальнодержавне свято – День святих Кирила і Мефодія. В цей час в костелі проходять святкові богослужіння.

Внутрішнє і зовнішнє оздоблення

Початок архітектурної композиції храму поставив архітектор з Відня Карл Рёснер, але згодом і до кінця будівництва, проект допрацьовував празький архітектор Ігнац Ульманн.

Бронзові вхідні ворота в старовинний храм прикрашає сім рядів колон з кожного боку і численні рельєфи, виконані за ескізами празьких художників Манеса і Дворжака Шимека. Сюжети цих скульптурних зображень оповідають про життя різних патріархів православної церкви. Вище розташувалася рельєфна картинка Ісуса і відомих слов’ян Кирила і Мефодія.

Зовнішню стіну, прямо над головним входом, прикрашає велика незвичайне вікно, що нагадує троянду. Під вікном знаходиться мініатюрна галерея, в уступах якої поставлені фігурки десяти апостолів і Спасителя.

Внутрішнє оздоблення церкви відрізняється від зовнішнього вигляду неймовірними і яскравими фарбами. Поверхня стін і стелі прикрашають фрески, що зображують моменти життя великих святих слов’янської землі.

Прикрашати костел довірили відомим чеським майстрам пензля – Йозефу Тренквальду і Г. Вацек. Вівтар церкви створений за задумом Ваксмана, який згодом прикрасили образами Секуенса. На крайніх вівтарях попрацювали Й.Манес і А.Льгот.

Як дістатися
Адреса: Karlínské náměstí, Praha 8
Телефон: +420 224 815 953
Сайт: farnost-karlin.cz
Метро: Křižíkova
Трамвай: 3, 8; 52. Зупинка: Karlínské náměstí

Компанія “Eurostudy”Курси чеської мови

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


    Курси польської мови ONLINE
    Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

    18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15