Старый и новый Лодзь

Старий і новий Лодзь

Пьотрковська вулиця в Лодзі – це нескінченна низка ошатних будиночків. Тут дуже добре погуляти, подивитися визначні пам’ятки і пообідати в ресторані.

Визначні місця в місті Лодзь

Всього в місті понад 200 старовинних вілл і палаців, які належали промисловим магнатам. Інша частина міста представляла собою ряд промзон, яких з початку XIX століття і до кінця XX ставало все більше. Але до кінця XX століття все стало приходити в занепад, і з цим потрібно було щось вирішувати. Допомогла вирішити цю проблему популярна в багатьох країнах світу ревіталізація.

Ревіталізація – це відновлення, пожвавлення, практично воскресіння для депресивних районів міста, на які вже махнули рукою. Колишні фабрики і заводи зараз перетворюють на житлові, торгові та культурні центри. Жителів історичних будинків переселяють, після чого роблять реконструкцію будівель. Після відновлювальних робіт люди можуть повернутися в оновлені квартири.

Польський Манчестер

Назва Лодзі перекладається як «човен». Був час, коли місто був схожий на іржавий пароплав, який покинули пасажири. Тепер це сучасний лайнер, але все ще знаходиться в процесі реконструкції та продовжує перебувати в той же час на плаву.

Місту майже 600 років, але найзначніші події відбулися в останні два століття. У 1823 році російська царська влада вирішила на місці простого селища побудувати фабричний місто. Пільги від держави, місцеві ліси та ріки звернули на себе увагу промислових магнатів. Тут була запущена перша парова машина. За кілька років Лодзь перетворився з маленького містечка в грандіозний індустріальний центр з багатонаціональним населенням. Пьотрковська вулиця забудовувалася багатими будинками, банками і магазинами. Побудували залізницю, найбільшу в Польщі синагогу, пустили перший електричний трамвай, відкрили театр і кінотеатр. До кінця XX століття більшість підприємств закрилося, і місто поглинула депресія.

Але часи змінилися, і влада знайшла вихід – ревіталізація. У центрі міста планують всі вулиці зробити пішохідними, по максимуму озеленити місто, по-сучасному оживити старі будівлі.

«Монополіс» – так називається майбутній офісно-культурний центр на місці колишньої горілчаної мануфактури. Він буде багатофункціональним і різноплановим. Поруч з офісною частиною буде місце для проведення важливих подій, ресторани, виставкові зали, літня сцена, басейн, дитячий клуб, бібліотека та музей горілчаного виробництва.

«Ксенж млин» – один з трьох китів лодзинської індустрії. У 1855 році Кароль Шайблер побудував на місці старого млина свою першою бавовняна фабрику, біля якої згодом виросло робоче квартал з пожежною частиною. Зовсім недавно люди тут жили в бараках без елементарних зручностей. Зараз квартали реконструюють, але старовинна атмосфера приваблює кінематографістів на історичні зйомки. У колишньому фабричному комплексі можна тепер зустріти кабінет стоматолога, бельгійське консульство, ресторан і інше. Величезні фабричні приміщення перетворюються на житлові будинки в лофт-стилі: зовні – фабрика, а в середині – сучасне приміщення.

Лодзь і прогрес

«Лодзь-фабрична» – третя за величиною в Європі і найбільша в Польщі підземна транспортна станція. Вона об’єднує в собі залізничний, автобусний і міський транспорт. Частина споруди розташована під землею, три рівня з’єднані десятками ескалаторів і ліфтів. Станція може обслуговувати до 200000 пасажирів щодня. Є паркінг на 1000 авто і стоянка для велосипедів, не вистачає тільки літаків.

Нова візитка Лодзі – «Мануфактура»

Цей об’єкт успішно працює більше десяти років і має величезну популярність. Текстильна фабрика належала Ізраїлю Познанському. Фабрика сусідить з палацом засновника, і при цьому має цілком гідний вигляд. Підприємство побудовано з традиційного червоної цегли. Чого варті одні розкішні ворота! В кінці ХХ століття будівлю взяли під охорону як історичний пам’ятник.

У 2006 році почалася реконструкція підприємства, і тепер стало найбільшим прикрасою міста. Тут розмістився торговий центр, кафе, бари, кінотеатр, музей текстильної промисловості і сучасного мистецтва, готель. І все міститься в єдиному архітектурному ансамблі, при створенні якого не постраждав жоден цеглинка.

Компанія “Eurostudy”ВНЗ Лодзі

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


    Курси польської мови ONLINE
    Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

    18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15