Уроки польского языка

Уроки польської мови

Уроки польської мови привертають наших співвітчизників, які бажають в майбутньому переїхати в сусідню країну з метою навчання або влаштування на роботу, інтеграції в польське суспільство. Якщо ж в роду у українця польське коріння, то вивчення мови предків просто необхідно, і починати навчання краще з дитинства.

Уроки польської мови: перші кроки

Польська – досить таки поширена мова, відноситься він, як і російський і український, до слов’янської групи, а точніше, до західнослов’янській, так само, як чеський, словацький і деякі інші. Знаходиться на другому місці за популярністю після російського. На польському говорять не тільки в Польщі. Поляки-емігранти, як правило, зберігають і бережуть свою рідну мову, а поляки живуть не тільки в Європі. Серед них так само, як і серед українців, є переселилися на американський континент.

Українцям, які перебувають на нульовому рівні знань, вивчення польської мови потрібно почати або з учителем, або записавшись на онлайн курси польської мови. Так набагато швидше можна зануритися в світ нових слів, запам’ятати елементарні фрази і швидше оволодіти навичками розмовної мови і листи. А якщо є досить вагомі причини вчити мову – можливо, відкриються перспективи знайти добре оплачувану роботу, вступити в польський вуз, отримати карту поляка – це стане стимулом для початку навчання.

Найперші уроки польського для початківців охоплюють приблизно ті ж теми, як і при вивченні з азів будь-якого іноземного.

На початковому етапі зазвичай вивчають:

 1. Польський алфавіт, що складається з 35 знаків (алфавіт на латиниці).
 2. Вимова звуків, в тому числі відмінності вимови від інших слов’янських мов.
 3. Фрази, що позначають вітання і знайомство.
 4. Особливості наголосів в польських словах.
 5. Особливості побудови речень, порядок слів.
 6. Обов’язкове вивчення частин мови.
 7. Найпростіші фрази, які допоможуть почати спілкування.

Той, хто бажає швидко і добре освоїти нові знання не обмежиться тільки уроками, які ви зробили на будинок, а доповнить картину переглядом фільмів і телепередач іноземною, читанням журналів і газет, переглядом уроків в мережі інтернет. Кому-то сподобається ідея обклеїти навколишні предмети в будинку листочками (стікерами) на польському, щоб прискорити процес запам’ятовування.

Уроки польської мови для дітей

Будь-який іноземний мову легше вивчати з дитинства. Підходи до методики викладання іноземної для дітей, особливо молодшого віку, і для дорослих різні.

Тому уроки польської мови для дітей відрізняються від уроків для дорослих.

Перш за все, викладач повинен бути трохи артистом, щоб вміти:

 • зацікавити дітей, бути більш емоційним при спілкуванні;
 • при проведенні занять з маленькими дітьми використовувати елементи гри;
 • використовувати багато кольорових картинок, роздаткового матеріалу, ігор на іноземній мові;
 • використовувати пісні, вірші на заняттях;
 • враховувати фізіологію дитини, уроки повинні бути менш тривалими.

Уроки польської мови, які пропонуються на курсах, зазвичай підготовлені з урахуванням віку учнів: для дорослих, початківців з нуля, звичайно інша програма вивчення, ніж для дітей.

При успішному освоєнні початкового рівня дорослим і учням, які планує стати студентами в Польщі, передбачений курс базовий. Але і цього мало для абітурієнта, або для охочого отримати карту поляка для майбутнього переїзду, і потрібно продовжити вивчення.

На курсах виділяють зазвичай 5 рівнів вивчення:

 • А1 для початківців;
 • А2 – базовий;
 • В1 – середній;
 • В2 – рівень вище середнього;
 • С1 професійний рівень.

Для учнів, які вже володіють двома слов’янськими мовами, вивчити третій не складе труднощів. Близько двох тисяч слів в польському звучать так само або майже так само, як і в російській і українській, хоча значення всіх цих слів може не збігатися, відрізнятися кардинально або навіть мати протилежне значення.

Складнощі при вивченні польської мови

Перші складнощі при вивченні пов’язані зі звуками, з вимовою. Тому на першому етапі дуже важлива допомога викладача, щоб навчити учня або слухача курсів правильно вимовляти слова і звуки. Добре, що в польському немає такої кількості діалектів, як в інших мовах.

На ступінь складності вивчення мови впливає кілька чинників:

 • граматика (не так правила, скільки виключення з них);
  вимова;
 • ступінь складності листи;
 • характерна для мови швидкість мови;
 • складність відмінювання дієслів;
 • середня кількість складів у словах;
 • поширеність мови, що впливає на можливість спілкуватися з носіями в різних країнах світу.

Уроки польської мови для слов’ян такі складні, як для англомовних, і кожен зможе легко освоїти досить складний польську мову, в тому числі навчаючись з викладачем або на онлайн курсах.

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


  Курси польської мови ONLINE
  Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

  18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15