
Уроки польської мови
Уроки польської мови привертають наших співвітчизників, які бажають в майбутньому переїхати в сусідню країну з метою навчання або влаштування на роботу, інтеграції в польське суспільство. Якщо ж в роду у українця польське коріння, то вивчення мови предків просто необхідно, і починати навчання краще з дитинства.
Уроки польської мови: перші кроки
Польська – досить таки поширена мова, відноситься він, як і російський і український, до слов’янської групи, а точніше, до західнослов’янській, так само, як чеський, словацький і деякі інші. Знаходиться на другому місці за популярністю після російського. На польському говорять не тільки в Польщі. Поляки-емігранти, як правило, зберігають і бережуть свою рідну мову, а поляки живуть не тільки в Європі. Серед них так само, як і серед українців, є переселилися на американський континент.
Українцям, які перебувають на нульовому рівні знань, вивчення польської мови потрібно почати або з учителем, або записавшись на онлайн курси польської мови. Так набагато швидше можна зануритися в світ нових слів, запам’ятати елементарні фрази і швидше оволодіти навичками розмовної мови і листи. А якщо є досить вагомі причини вчити мову – можливо, відкриються перспективи знайти добре оплачувану роботу, вступити в польський вуз, отримати карту поляка – це стане стимулом для початку навчання.
Найперші уроки польського для початківців охоплюють приблизно ті ж теми, як і при вивченні з азів будь-якого іноземного.
На початковому етапі зазвичай вивчають:
- Польський алфавіт, що складається з 35 знаків (алфавіт на латиниці).
- Вимова звуків, в тому числі відмінності вимови від інших слов’янських мов.
- Фрази, що позначають вітання і знайомство.
- Особливості наголосів в польських словах.
- Особливості побудови речень, порядок слів.
- Обов’язкове вивчення частин мови.
- Найпростіші фрази, які допоможуть почати спілкування.
Той, хто бажає швидко і добре освоїти нові знання не обмежиться тільки уроками, які ви зробили на будинок, а доповнить картину переглядом фільмів і телепередач іноземною, читанням журналів і газет, переглядом уроків в мережі інтернет. Кому-то сподобається ідея обклеїти навколишні предмети в будинку листочками (стікерами) на польському, щоб прискорити процес запам’ятовування.
Уроки польської мови для дітей
Будь-який іноземний мову легше вивчати з дитинства. Підходи до методики викладання іноземної для дітей, особливо молодшого віку, і для дорослих різні.
Тому уроки польської мови для дітей відрізняються від уроків для дорослих.
Перш за все, викладач повинен бути трохи артистом, щоб вміти:
- зацікавити дітей, бути більш емоційним при спілкуванні;
- при проведенні занять з маленькими дітьми використовувати елементи гри;
- використовувати багато кольорових картинок, роздаткового матеріалу, ігор на іноземній мові;
- використовувати пісні, вірші на заняттях;
- враховувати фізіологію дитини, уроки повинні бути менш тривалими.
Уроки польської мови, які пропонуються на курсах, зазвичай підготовлені з урахуванням віку учнів: для дорослих, початківців з нуля, звичайно інша програма вивчення, ніж для дітей.
При успішному освоєнні початкового рівня дорослим і учням, які планує стати студентами в Польщі, передбачений курс базовий. Але і цього мало для абітурієнта, або для охочого отримати карту поляка для майбутнього переїзду, і потрібно продовжити вивчення.
На курсах виділяють зазвичай 5 рівнів вивчення:
- А1 для початківців;
- А2 – базовий;
- В1 – середній;
- В2 – рівень вище середнього;
- С1 професійний рівень.
Для учнів, які вже володіють двома слов’янськими мовами, вивчити третій не складе труднощів. Близько двох тисяч слів в польському звучать так само або майже так само, як і в російській і українській, хоча значення всіх цих слів може не збігатися, відрізнятися кардинально або навіть мати протилежне значення.
Складнощі при вивченні польської мови
Перші складнощі при вивченні пов’язані зі звуками, з вимовою. Тому на першому етапі дуже важлива допомога викладача, щоб навчити учня або слухача курсів правильно вимовляти слова і звуки. Добре, що в польському немає такої кількості діалектів, як в інших мовах.
На ступінь складності вивчення мови впливає кілька чинників:
- граматика (не так правила, скільки виключення з них);
вимова; - ступінь складності листи;
- характерна для мови швидкість мови;
- складність відмінювання дієслів;
- середня кількість складів у словах;
- поширеність мови, що впливає на можливість спілкуватися з носіями в різних країнах світу.
Уроки польської мови для слов’ян такі складні, як для англомовних, і кожен зможе легко освоїти досить складний польську мову, в тому числі навчаючись з викладачем або на онлайн курсах.