Изучение чешского языка

Вивчення чеської мови

Самостійне вивчення чеської мови

Вивчення чеської мови вкрай необхідно для успішної інтеграції в чеське суспільство для бажаючих працювати в Чехії, а також для молодих людей, які мріють здобути освіту в цій європейській країні. І не обов’язково їхати в Чехію, щоб брати уроки чеської мови, цілком реально вчитися, не виходячи з дому. Буде потрібно комп’ютер (або планшет) і інтернет.

Вивчення чеської мови: 5 різних способів

Кожен успішно пройшов курс і оволодів іноземною мовою вважає, що саме його метод кращий і готовий поділитися своїми секретами. З усього розмаїття методів і способів вибираємо найпопулярніші:

 • Самостійне вивчення, використовуючи в тому числі підручник-самовчитель;
 • Вивчення чеської мови, використовуючи уроки на Youtube або інших інтернет-ресурсах;
 • Вивчення чеського за допомогою спеціально розроблених додатків для смартфона;
 • Індивідуальне вивчення, включаючи допомогу репетитора;
 • Вивчення мови в групі, на курсах, в тому числі онлайн курси чеської мови.

Деякі педагоги настійно рекомендують використовувати не один спосіб вивчення іноземної, а кілька, які можна скомбінувати. Наприклад, крім вивчення мови з самовчителем або на курсах, будинки рекомендується підготувати стікери з назвами навколишніх предметів на чеському і наклеїти їх. На шафах можна розмістити наклейки з позначенням предметів одягу, взуття, на холодильнику в кухні – назви продуктів. Подібним же чином доцільно позначити всі предмети меблів і оточення – це допоможе запам’ятати основні слова.

Можна в Інтернеті в соціальних мережах знайти друга і спілкуватися з ним на чеському, але для початку потрібно освоїти ази мови. Якщо вже є якийсь досвід у вивченні, і є потреба удосконалити знання, набагато швидше піде справа, якщо продовжити навчання, наприклад, записавшись на онлайн курси чеської мови.

Групи на курсах вивчення іноземної формують із слухачів в залежності від того, наскільки вони підготовлені, починають вчитися з початкового рівня або вже мають якісь знання. На курсах, зокрема, і визначають рівні чеської мови.

Починаємо вивчення чеської мови

Для майбутніх слухачів буде цікавою інформація про те, на які рівні знання мови розділяються групи.

В онлайн школі вивчення чеської мови проводиться в групах з такими рівнями:

 1. Початковий рівень, навчання з нуля – А1.
 2. Елементарний рівень – А2.
 3. Середній рівень – В1.
 4. Середньо-просунутий рівень – В2.

Хочете поїхати на роботу в Чехію і не знаєте мову зовсім? Тоді починаємо навчання з нуля, з початкового рівня. Деякі роботодавці беруть на роботу (наапрімер, в промисловості) не вимагаючи гарного знання мови, але в побуті буде досить складно в чужій країні. Якийсь мінімальний рівень знань необхідний.

Для бажаючих стати студентом в Чехії потрібні більш ґрунтовні знання, адже вчитися без гарної мовної підготовки складно, а часом і неможливо.

Навички та знання чеської мови після освоєння курсів різних рівнів:

 • Рівень А1. Освоїли рівень А1 знають відповіді на прості запитання, можуть повідомити про себе персональні дані, розповісти про місце проживання. Знають назви багатьох навколишніх предметів, можуть прочитати вивіски, але розмовну мову розуміють тільки, якщо співрозмовник говорить повільно, простими фразами.
 • Рівень А2. Елементарний рівень – це вміння спілкуватися, вживаючи повсякденні фрази, що стосуються сім’ї, побуту, питань, що відносяться до професійної діяльності. Сприйняття на слух краще, ніж на початковому рівні. З’являються навички в читанні простих текстів. Зростає словниковий запас.
 • Рівень В1. Вивчення чеської мови, яка досягла середнього рівня, дає можливість спілкуватися на більш високому рівні на побутові і професійні теми, писати нескладні тексти, дивитися телепередачі і краще розуміти на слух мова. Словниковий запас продовжує рости, доступніше спілкування і, відповідно, рішення багатьох проблем без сторонньої допомоги, наприклад, під час туристичної або ділової поїздки.
 • Рівень В2. Так званий середньо-просунутий рівень найбільш підходить для бажаючих отримати вищу освіту в Чехії. З’являється можливість вільно спілкуватися з носіями мови, а також вміння писати досить складні тексти, читати спеціальну літературу. Можна вже легко дивитися фільми (якщо вони озвучені на літературному чеською мовою, без діалектів), слухати лекції і доповіді, брати участь в обговореннях на різні теми, в тому числі на професійні.

Вивчення чеської мови на перший погляд може здатися нескладним заняттям, все-таки слов’янські мови схожі, але це уявна простота, і хороший результат можна отримати, якщо поставитися до вивчення з усією відповідальністю.

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


  Курси польської мови ONLINE
  Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

  18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15