Изучение польского языка

Вивчення польської мови

Вивчення польської мови самостійно

Вивчення польської мови і успішне їм оволодіння відкриває широкі горизонти як для навчання в престижних навчальних закладах сусіднього європейської держави, так і для побудови в майбутньому кар’єри в Польщі і країнах Євросоюзу. Розширення меж бізнесу – ще одна причина вивчити польську, який допоможе налагодити тісні зв’язки і, можливо, освоїти в майбутньому новий ринок збуту.

Любов до польського – уривок з пам’яті

Вивчення польської мови – мови Сенкевича, Ожешко, Жеромского, Лема,-відбувається колись на теренах нашої батьківщини стихійно, просто з незбагненної любові до польського взагалі.

Підігріті польським кіномистецтвом: героїчними, пафосними «Хрестоносцями», відвертої «Анатомією любові», фантасмагоричною «рукописи, знайденої в Сарагосі» та фестивалями в Сопоті, де з берега моря звучали ритми «Червоних гітар» і чарівний голос Марилі Родович, дівчата озброювалися словниками, журналами «Кобєта» або «Шпильки» і мужньо занурювалися в пізнання чужої мови, який, хоча і вважався спорідненим, дратував кількістю шиплячих.

Тоді не було ніяких спеціальних курсів, ніхто «добровольцям» не пояснював: як? що? чому? Всі самі і наскільки вистачало азарту. Багато потім кинули, не маючи чітко окресленої мети, а головне, розуміння потреби: навіщо? Одиниці – найзатятіші, вивчили польський самостійно. Деяким допоміг репетитор польської мови . Захоплені розвивалися і далі, виписували журнали, книги. Розмірковуючи про це, мимоволі напрошується відповідь: вийшло у них, напевно, тому, що польську мову став коханням усього життя.

Починаємо вивчати польську мову

Кожен вибирає персонально, як йому краще почати вивчення нової мови. Хтось вирішує, що впорається самостійно, а більшість все ж вибере курси польської мови .

У всіх учнів різна підготовка. Одні можуть краще засвоїти матеріал, просто прослухавши урок (аудіали), а іншим простіше прочитати написане – краще розвинене візуальне сприйняття. Деяким не обов’язково проводити аудит, а краще все ретельно записати. Хоча записи не завадять нікому.

Як швидше і якісніше опанувати чужою мовою – варіанти можуть бути такими:

 1. Регулярне вивчення мови в групі однодумців. На допомогу учню – курси польської мови .
 2. Для інтраверт – індивідуальні заняття з викладачем польської.
 3. Самий непростий шлях, для сильних і целеустремленних- вивчення іноземної самостійно, можна з використанням мобільних додатків.
 4. У період пандемії і карантину кращий вибір – це уроки польської мови або курси онлайн.

Якщо ви вирішили вивчати мову на курсах, потрібно спочатку визначитися, який рівень відповідає вашим знанням.

Вивчення польської мови на курсах

Зазвичай на курси записатися можна як новачкам для освоєння предмета з нуля , так і вже мають деяке уявлення про польський і досягли певного рівня у вивченні мови.

Існують такі умовні градації:

 • Для початківців – рівень А1;
 • Базовий рівень – А2;
 • Наступний рівень середній – В1;
 • В2- рівень вище середнього;
 • С1 професійний рівень.

Успішне закінчення курсів дасть абітурієнту Сертифікат, який потрібен для того, щоб в Польщі стати студентом вузу або іншого навчального закладу.

Початковий і базовий рівні

Якщо метою приїзду в Польщу є пошук роботи, не потребує високої кваліфікації або для роботи достатньо буде освоєння простих фраз, можна освоїти для початку рівень А1. Потім перейти до вивчення базового рівня.

Вже на першому етапі навчання на курсах викладач навчить правильній вимові, допоможе почати спілкуватися польською, використовуючи спочатку найпростіші фрази.

Після проходження навіть першого рівня курсів вже не буде проблемою зробити замовлення в кафе або ресторані, поспілкуватися на побутові теми, зробити покупки в магазинах Польщі.

На курсах навчать читати і правильно будувати фрази, познайомлять з частинами мови, з граматикою.

Освоївши базовий рівень (А2), можна помітити, як розширюється коло знань. Тепер учень не тільки зможе розповісти про себе, про погоду, про роботу і побутових справах. Чи зуміє підтримати розмову, що стосується тим науки і техніки, а також туризму, інформаційної сфери та багатьох інших.

Середній рівень і рівень вище середнього

Середній рівень польської мови (В1) допоможе освоїти близько 2 тисяч поширених фраз.

Учні, які освоїли уроки польської мови цього рівня, зможуть самостійно написати ділові документи, листи і заяви.

Щоб успішно і легко вчитися в польських вузах, потрібно добре розуміти мову. Отже, варто продовжити навчання і освоїти мову на рівні В2.

Вивчення польської мови – це зовсім не так складно, як може здатися на початку шляху, потрібно всього лише докласти трохи зусиль і зробити перший крок.

Автор: Еurostudy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


  Курси польської мови ONLINE
  Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

  18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15