Краков достопримечательности

Визначні пам’ятки Кракова

Повна назва цього міста – Столичний королівське місто Краків. І пафос цієї назви повністю виправданий. До 1596 року Краків був столицею Польського королівства, а коронація польських монархів відбувалася в цьому місті аж до 1734 року. І навіть в найтемніші часи історії Польщі Краків залишався справжньою національною гордістю поляків. Зараз же своєю історією і красою Краків привертає величезну кількість туристів з усього світу.

Визначні пам’ятки Кракова

Старе місто

В старому історичному районі Кракова майже кожна будівля – пам’ятка. Щоб не загубитися туристу в лабіринтах середньовічних вуличок, всі основні цікаві місця були з’єднані одним маршрутом – Королівською дорогою. Ось, що турист зустріне на шляху:

• Площа Матейки і кінний пам’ятник королю Владиславу Ягелло
• Костел св. Флоріана 1185 року побудови
• Академія образотворчих мистецтв
• Барбакан – кругла будівля, що виконувало в Середні віки роль захисної башти і входу в оточений стіною місто
• Фортечні стіни
• Флоріанська вежа (висота 34,5 м)
• Флоріанська вулиця – головне скупчення історичних будівель міста, починаючи з XIV століття. Крім цього, на вулиці знаходиться безліч кафе, готелів і сувенірних магазинів
• Ринкова площа – головна площа старого Кракова
• Костел Пресвятої Діви Марії – готичний костел XII століття заввишки в 81 метр
• Суконні ряди – старовинна будівля 1300 року побудови. На першому його поверсі знаходиться кафе і сувенірні магазини, а на другому – Національний музей польського мистецтва
• Вежа ратуші Кракова – в цій вежі XIV століття знаходиться Музей історії міста, а також відмінна оглядовий майданчик
• Костел святого Войчеха – самий старий костел в місті, був побудований в XI столітті

Вавельський королівський замок

В кінці Королівської дороги знаходиться Вавельський королівський замок – один з головних символів країни. У період з XI по початок XVII століття він був резиденцією польських королів, і навіть після це цього залишався місцем їх коронації і поховання.
Вавель – це величезний архітектурний комплекс, який можна порівняти з московським Кремлем. Крім безпосередньо королівського палацу в стінах замку можна знайти сади, вежі, собори (в тому числі Кафедральний Собор Станіслава і Вацлава), поховання королів і національних героїв Польщі, бастіони, музеї і багато іншого. За Вавелю можна ходити годинами, вивчаючи кожна споруда, що там є, адже за кожним з них – ціла історія.

Пам’ятники Другої Світової

Однак не тільки тріумфи були в польській історії – були і темні часи. І найтемніші з них – це роки Другої Світової війни. Польща – найперша країна, яка потрапила під контроль нацистів і, як наслідок, дуже сильно постраждала від їх злодіянь. Кракову не пощастило бути містом з великим відсотком єврейського населення. Нацисти зігнали всіх євреїв міста в один район – єврейське гетто. Населення цього району зросла з 3 тисяч чоловік до 20. У цьому районі знаходиться площа, яка зараз називається площею Героїв гетто. На ній знаходиться пам’ятник у вигляді великих бронзових стільців. Ці стільці символізують очікування смерті, адже саме з цієї площі нацисти забирали євреїв в довколишні концтабору.

Ще одне відоме місце в Кракові, пов’язане з нацистською окупацією – це фабрика Оскара Шиндлера. Історія цієї людини стала всім відома після виходу фільму Стівена Спілбегра «Список Шиндлера». Шиндлер був промисловцем, який виробляв посуд для потреб фронту. На цю саму фабрику він призначив працівниками більше кількість євреїв, тим самим рятуючи їх від жахів концтаборів. І хоча історія, показана у фільмі, досить прикрашена, Шиндлер врятував життя більше тисячі чоловік.
У 70 кілометрах від міста знаходиться, напевно, одне з найжахливіших місць в людській історії. Поблизу містечка Освенцим нацистами був побудований найвідоміший концентраційний табір в світі – Аушвіц-Біркенау.

За підрахунками істориків, стіни цього табору бачили смерть від півтора до чотирьох мільйонів осіб. Люди вмирали від хвороб, непосильної праці, звірств нацистів і огидних експериментів. На воротах концтабору написані неймовірно цинічні для такого місця слова – «Arbeit macht frei», що означає «Праця звільняє». Поїздку в це місце ніяк не можна назвати розважальне, але той, хто відвідав Аушвіц-Біркенау, вже ніколи не будуть колишніми.

Краків – це те місце, де можна побачити всю польську культуру історію. Від замків великих королів до пам’ятників борцям за незалежність в період поділу Польщі, від прекрасних соборів до місць, де творилося абсолютне варварство. Поляки пишаються ним, а всі інші захоплюються. Своєю красою, своєю історією, своїми пам’ятками Кракова на сто відсотків заслуговує свого довгого і пафосного назви.

Компанія “Eurostudy”Курси польскої та навчання в Польщі

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


    Курси польської мови ONLINE
    Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

    18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15