Как провести день в Лодзи

Як провести день в Лодзі

Лодзь (вимовляється Вудж), розташована приблизно в 130 км на північний захід від Варшави. У центрі міста переважає широкий і досить довгий центральний бульвар – Петрковська вулиця. Більш того, Лодзь – великий місто, а не красивий (ще один прикметник, яке так часто можна віднести до численних польським містам і селищам). Його недавнє спадщина пов’язано з промисловістю, а точніше з текстилем, і в 19 столітті місто стало багатим завдяки виробництву. На піку розвитку Лодзь була головним центром текстильного виробництва для тодішньої могутньої Російської імперії і іноді згадувалася як Манчестер Польщі.

Визначні пам’ятки Лодзі

Багато колишніх текстильних фабрик і фабрик, розкиданих по околицях. Деякі з цих будівель, наприклад, Manufaktura і OFF Piotrkowska (див. Нижче), були відремонтовані і перетворені в торгові центри, ресторани, бари, бутіки, офіси і т. Д., Лодзь – місто омолодження. В останні роки в неї були вкладені мільйони євро, і всюди, будівлі та вулиці зі смаком оновлюються.

В результаті Великої депресії 1930-х років, спустошень Другої світової війни і десятиліть комуністичного правління, промислова міць міста в 20-м столітті сильно впала, але у Лодзі також є друга індустрія, яка діє і працює досить добре і це кіно. Лодзь довгий час вважалася центром польського кіновиробництва. У місті навіть є власна Алея Слави, розташована поруч з Гранд Готелем на Петриківській вулиці.

Петриківська вулиця

Бульвар є найдовшою вулицею в Польщі – її довжина 4,2 кілометра. Навколо нього згруповані історичні житлові та промислові будівлі дев’ятнадцятого і початку двадцятого століть.

В даний час вулиця, що йде в меридіональному напрямку від площі Свободи (Plac Wolnoci) до площі Незалежності (Plac Niepodlegoci), є комерційним і культурним центром міста, улюбленим місцем зустрічей жителів Лодзі і туристів. Тут проводяться фестивалі, концерти, спортивні заходи, події, фестивалі та ярмарки.

Мануфактура

Мануфактура, що є зразком для відродження центру міста за останні 25 років, є торговий комплекс і розважальний комплекс з колишніми текстильними фабриками. Відкритий в 2006 році, він є найбільшою програмою відродження міст Польщі з тих пір, як Старе місто Варшави був відновлений після війни. Що робить його набагато більше, ніж просто типовим торговим центром, це епічна індустріальна цегляна архітектура, побудована підприємцем Ізраїлем Познанським в 1870-х роках. Ділянка величезний, займає 27 гектарів і має більше 300 підприємств, від магазинів відомих брендів до кафе, ресторанів і пекарень.

Музей фабрики розповідає про повсякденне життя робітників, техніці виготовлення тканин на цьому об’єкті.

Ліцманшадт

Ліцманштадт був першим польським міждержавним єврейським гетто, створеним німцями на початку Другої світової війни, і другим за величиною після Варшавського гетто у всій окупованій німцями Європі.

OFF Piotrkowska

OFF Piotrkowska – це колишня бавовняна фабрика, яка була перетворена в богемне ігровий майданчик з безліччю барів, ресторанів, галерей і незвичайних магазинів. Незалежно від часу доби, OFF Piotrkowska – відмінне місце, щоб закінчити пішохідну екскурсію по Лодзі.

Вуличне мистецтво в Лодзі

У Лодзі процвітаюча сцена вуличного мистецтва. У безпосередній близькості від Пьотрковській вулиці воно присутнє у великій кількості, плюс додаткові фрески, в тому числі деякі цікаві роботи в Ліцманштадт.

Чи варто відвідувати Лодзь?

Так, це найбільш виразно відповідь на це питання. Лодзь абсолютно унікальний, якщо його порівнювати з іншими польськими місцями.

Компанія “Eurostudy”Курси польскої та навчання в Польщі

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


    Курси польської мови ONLINE
    Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

    18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15