Как выучить китайский язык с нуля

Як вивчити китайську мову з нуля

Якщо у вас виникло бажання вивчити китайську мову, то потрібно розуміти з чого ви збираєтеся почати. І, хоча багатьом людям китайську мову здається одним з найскладніших мов для навчання, навчитися йому цілком реальне завдання, посильна кожному.

Як вивчити китайську мову з нуля

Для початку потрібно скласти план дій. Визначтеся, як ви будете вивчати мову. Чи підете на курси, знайдете хорошого репетитора або будете вивчати самостійно. У перших двох випадках, вам не треба буде турбуватися про програму навчання. Вам її нададуть ваші вчителі. При самостійній підготовці потрібно буде продумати все більш ретельно.

У цій статті ми дамо декілька рекомендація щодо самостійного вивчення китайської мови

 1. Визначтеся з матеріалами. Ознайомтеся з різними інтернет-ресурсами та виберіть собі найбільш сподобалися. Корисним буде також вступ в різні групи в соцмережах з вивчення китайської мови, деякі елементарні речі там даються в дуже наочному вигляді і швидко запам’ятовуються.
 2. Виберіть основний підручник (або підручники), програмою яких ви будете слідувати. Можна придбати підручник, як в книжковому магазині, так і завантажити в інтернеті. Звичайно, для початку вам потрібні підручники з написом «для початківців».
 3. Заготовте канцелярські матеріали: зошити, ручки і т.д. Придбайте спеціальні зошити для прописи ієрогліфів. Якщо ви не знайдете спеціальних зошитів, листи з розміткою для прописи можна скачати і роздрукувати з інтернету.

Першими кроками вивчення, як будь-якого іншого мови буде освоєння букв і алфавіту. Китайська мова, однак, відноситься зовсім до іншої групи мов, в яких замість слів використовуються ієрогліфи-картинки. Однак, в ньому є своя транскрибування слів – піньінь. Він чимось нагадує латинську абетку: b, p, m, f, d, t, n, l, g, k, h, j, q, x, zh, ch, shi, r, z, c, s, y, w, a, o, e, i, u,.
Однак прочитання цих звуків має деякі відмінності від англійської мови. Так, наприклад, ch, на китайській мові буде звучати як «тш», замість «ч», як було б англійською мовою.

Ці звуки формують склади, читання яких також відрізняється від інших мов.

Приклади складів китайської мови: «ai», «ui», «yue», «wu», «ying», «jue» та інші. Їх кількість обмежена, в підручниках китайської мови ви знайдете всі можливі комбінації букв і складів в кількості 35 штук, їх можна просто запам’ятати.
Варто обов’язково ознайомитися з правильним прочитанням цих складів, всі вони мають свої особливості. Але зрозумівши принципи, незабаром вони не здадуться вам такими ж вже складними.

Як виявляється, будь-який китайський ієрогліф ховає за собою таку транскрипцію з стандарту піньїнь. Наприклад,, що означає «Я», буде читатися як «wo» (у), або, що означає, «їсти», буде читатися як «chi fan» (тші фан).

Наступним кроком у вивченні буде вивчення ієрогліфічних точок, яких існує 6 видів. А потім рис ієрогліфів. Існують: комбіновані риси, ламані комбіновані риси і складні комбіновані риси.

Потрібно навчитися писати їх. А також вивчити їх послідовність. Одна риса пишеться раніше інший, і принцип написання зберігається у всіх ієрогліфах. Запам’ятавши послідовність їх написання, ви зможете писати будь-які навіть незнайомі слова!
Далі, що ви повинні освоїти, це «ключі». Ключі є комбінацією декількох рис і зазвичай розташовуються перед або над основною частиною ієрогліфа. Чим примітні ці ключі? Вони можуть підказувати значення цілого слова, навіть якщо це незнайомий ієрогліф.

Наприклад, ключ жінка, в будь-яких ієрогліфах, в яких перед словом ви побачите такий ключ, будь-яким чином буде пов’язаний з жінкою або жіночою статтю.

 • заміжня жінка;
 • тітка;
 • служниця, рабиня і т.д.

Як видно з наведених прикладів, перед основною частиною ієрогліфа ставиться ключ.
Існує таблиця з цих ключів, яких трохи більше 200 штук.
Порада: не обов’язково заучувати всі ключі, можна вивчати їх паралельно з вивченням слів. Згодом, найпопулярніші з них будуть відкладатися у вас в голові.

Отже, послідовність вашого навчання китайської мови з нуля виглядає наступним чином:

 • починаєте з вивчення стандарту піньїнь;
 • вивчаєте ієрогліфічні точки;
 • освоюєте основні ієрогліфічні риси;
 • починаєте ознайомлення з ключами ієрогліфів;
 • і, нарешті, починаєте вивчати самі ієрогліфи.

Ще одна порада для початківців

У китайській мові існують 4 тони мови, ці тони нагадують наше наголос, але в разі наголоси, воно ставиться на один склад і має тільки одну специфіку – ударну. 4 тони мають 4 особливості прочитання того чи іншого складу.
Варто ознайомитися з цими тонами. Але не зациклюйтеся на них! Краще слухайте правильну вимову в аудіозаписах і повторюйте його. Так ви зможете подужати набагато більше матеріалу і уникнете помилок прочитання.
Удачи в ваших починаннях!

Компанія “Eurostudy”Курси китайської мови

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


  Курси польської мови ONLINE
  Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

  18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15