Как найти работу за границей жителю Украины

Як знайти роботу за кордоном жителю України

За останні кілька років показники рівня життя пересічних жителів України значно впали. Саме нестабільність економічної ситуації в нашій державі спонукає все більше число його громадян вирушати на пошук роботи за кордоном. І це вже не тільки амбітна молодь, яка прагне побудувати успішну кар’єру в одній з престижних країн, а й люди «у віці», які намагаються забезпечити свою сім’ю. Однак на шляху до своєї мети практично 100% претендентів стикається зі спектром найрізноманітніших труднощів.

Найбільш привабливими з різних точок зору для українських громадян постають країни Євросоюзу і США.
Роблячи ставку на першу категорію (найчастіше, на її західну частину), українці рідко враховують той факт, що бажаючих і без них в надлишку, тому роботодавці швидше віддадуть перевагу якщо не місцевим претендентам, то кандидатам з периферійних країн – членів ЄС. На ринку праці Сполучених Штатів конкуренція хоч і не так сувора, але все ж корінному американцеві отримати жадану посаду в рази простіше. Така негласна, але цілком очевидна ієрархія претендентів на будь-яку вакансію залишає представникам країн Третього світу досить мало шансів знайти роботу за кордоном шляхом прямого пошуку. Проте, сотні тисяч українців на сьогодні благополучно працевлаштовані в різних куточках світу.

Для молоді один з найвірогідніших способів зацікавити роботодавця на Заході – отримати там вищу освіту або кваліфікаційний ступінь МВА. По-перше, обзавестися досвідом роботи в іноземній компанії і корисними зв’язками можна вже в період навчання. По-друге, побудувати кар’єру в будь-якому європейському державі або в Америці з «корочкою» престижної бізнес-школи або іменитого університету набагато простіше, ніж з українським дипломом. Відсоток випускників західних навчальних закладів, які залишилися працювати в країні, в якій вони отримали освіту, досить обнадіює.

Увінчатися успіхом пошук роботи за кордоном з високою ймовірністю може і для фахівців у сфері інформаційних технологій. Попит на так званих «айтішників» дуже великий як в Європі, так і «за океаном». Причому при виборі кандидатів на посаду IT-фахівця в першу чергу оцінюється їх професіоналізм, а не прописка. Цінні кадри IT-сфери мають можливість без праці самостійно знайти роботу на Заході або отримати переклад з українського представництва зарубіжної компанії в її головний офіс, якщо їх робота була по достоїнству оцінена керівництвом.

Українські фахівці в області аудиторських і консалтингових послуг також з легкістю можуть скористатися просуванням всередині структури певної компанії за допомогою «великої четвірки». Такі компанії, як KPMG, Deloitte Touche Tohmatsu, Ernst&Young і Pricewaterhouse Coopers можуть залучати здобувачів як позаштатних консультантів або помічників на різних проектах в Європі.

В цілому, практично кожному співробітнику міжнародної компанії в Україні може випасти робота за кордоном, вакансії в закордонному офісі. Звичайно, для того щоб скористатися своїм шансом потрібно бути або працівником як мінімум середньої ланки, або неабияким кадром. Багато компаній в цілях свого розвитку в обов’язковому порядку відправляють співробітників на закордонне стажування, практику або навчання. Такий крок хоч і не є гарантією працевлаштування в європейській чи американській країні, але значно підвищує рівень знань, умінь і навичок, і в подальшому може стати серйозною перевагою перед іншими кандидатами на бажану посаду.

Часто роботу за межами України шукають ті люди, які втратили її тут в зв’язку з закриттям підприємства, скороченням або по ряду інших причин, а також для яких оплати їх праці недостатньо для нормального життя.

Як знайти роботу за кордоном, якщо Ви некваліфікований працівник, або Ваша спеціальність нізкооплачіваеми або не затребувана на батьківщині?

Потрібно розуміти, що спонтанний переїзд в чужу державу навряд чи послужить хорошу службу, тому до таких кардинальних змін краще готуватися ретельно і заздалегідь.

По-перше, без знання мови тієї країни, в яку Ви збираєтеся поїхати з метою роботи і проживання, доведеться дуже непросто. Виручити в такій ситуації може володіння хоча б розмовною англійською. По-друге, необхідно визначитися, яким способом шукати роботу Ви плануєте. Якщо цим процесом займатися самостійно, пошук авторитетних українських або зарубіжних ресурсів, моніторинг вакансій, складання резюме іноземною мовою і його розсилання, співбесіди та інша діяльність напевно розтягнеться на тривалий період. Але якщо Ви все-таки хочете налагодити взаємозв’язок з роботодавцем безпосередньо, врахуйте, що представники східноєвропейських країн в цьому плані найбільш комунікабельні, а пропоновані ними варіанти – актуальна робота: Польща свіжі вакансії, наприклад, пропонує на різних ресурсах частіше інших країн.Ваша кандидатура повинна бути практично бездоганною для того, щоб Вас найняли, адже роботодавцю доведеться отримати документ, що підтверджує відсутність фахівця в своїй країні, здатного або бажає зайняти обрану посаду.

Більш простий і швидкий спосіб – ліцензоване агентство, що займається підбором персоналу за запитом іноземних компаній. Такі посередницькі установи, як правило, пропонують вакансії з категорій «некваліфікований» і «непопулярний працю». У них відноситься робота в сфері послуг (офіціант, бармен, покоївка, охоронець, гардеробник, швейцар і т. Д.), Туристичного бізнесу (гід, аніматор та ін.), Робота Aupair (домробітниця, няня, доглядальниця, медсестра та ін. ), важка фізична робота (вантажник, прибиральник, двірник, різноробочий, сільськогосподарський робітник, робітник на заводі або фабриці, водій-далекобійник і т. п.). Примітно, що більше половини трудових мігрантів з України працюють в цих галузях в країнах ближнього зарубіжжя.

До вибору агентства також слід підійти відповідально, оскільки в Україні непоодинокими є випадки шахрайства. Найважливіший аспект, на який слід звернути увагу при співпраці з посередниками – їх документи. Серед них обов’язково повинні бути ліцензія Міністерства праці та соціальної політики України, договір з партнером-роботодавцем, ліцензія на працевлаштування за кордоном і проект трудової угоди.

Не менш важливим є і тип візи, яка оформляється Вам агенством. Так як Вашою метою є працевлаштування, а не відпочинок, то й віза повинна бути робочою, а не туристичної. Підтвердити коректність і легальність цього документа з легкістю можна в посольстві тієї країни, в яку Ви плануєте податися. Для роботи громадян України в Росії, Білорусі, Латвії, Литві, Польщі, Молдові та кількох інших державах, робоча віза не потрібна. Також перед укладанням контракту з агентством, необхідно уточнити всі деталі за умовами праці, розміром оплати, переїзду, проживання, харчування, медичної страховки, соціального захисту і т. д.

Хоча в Україні практично в усіх великих містах пропонується робота за кордоном, Київ за кількістю подібних агентств займає лідируючу позицію. Саме в столиці можна знайти посередника, який не тільки запропонує Вам максимально вигідні та зручні умови працевлаштування в одній з країн Європи чи США, але і істотно спростить і прискорить всі рутинні паперові процедури і міграційний процес в цілому. Не варто економити на послугах агентства, оскільки від їх якості буде залежати, можливо, вся Ваша подальша життя. Всі витрати при успішному результаті Вашої співпраці окупляться з лишком.

Компанія “Eurostudy”Курси польскої та навчання в Польщі

Автор: Еurostudy

Запишись на польский!

Курсы польского языка ONLINE
Уровень А1 (с нуля) по цене = от 2399грн грн


02.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 18.30-20.30
03.02.2022 — Вт, Чт — 18.30-21.00
04.02.2022 — Пн, Ср, Пт — 16.15-18.15

Запишись на польський!


    Курси польської мови ONLINE
    Рівень А1 (з нуля) за ціною = 2800 грн!

    18.02.2021 - Вт, Чт - 18.30-20.3020.02.2021 - Сб, Нд - 10.00-12.3024.02.2021 - Пн, Ср, Пт - 16.15-18.15